Flexibee 2.0

Už to víte? Já to do 28.05.2019 taky nevěděl. Flexibee pracuje na přepracování grafického prostředí pro svého webového klienta. Nevím jak u Vás, ale já grafické Flexibee nepoužívám 🙂 Prostě jsem tam nikdy neviděl to, co jsem potřeboval vidět. Tak to bude moje “poprvé”. A protože si to nechci nechat pro sebe, zde vkládám svých pár rychlých postřehů.

Názvosloví

Staré Flexibee = původní grafické uživatelské rozhraní dostupné přes webový odkaz

Nové Flexibee (Flexibee 2.0) = Aktuálně recenzované grafické uživatelské prostředí.

Tlustý klient = Stará, dobrá desktopová aplikace dostupná na všechny operační systémy.

Úvod

Srovnávat starý grafický přístup “starého” Flexibee vůči novému by bylo nespravedlivé.Jsem si vědom toho, že uživatele moc nezajímá rozdíl mezi starým a novým prostředím. Uživatele zajímá, zdali je to použitelná alternativa vůči tlustému klientovi.

První krůčky

Ihned po přihlášení na Vás vyskočí krásná animace s přehledem.

Je jasná, jednoduchá, intuitivní. Ihned vidíte naservírováno, jestli krachujete, nebo vyděláváte 🙂 Fakt to chci? Je to super pro pozdvižení nálady po ránu (pokud jste v plusu), ale nechci na to civět pokaždý po přihlášení. Proto marně hledám, jak si úvodní obrazovku personalizovat. Dát si tam třeba banku. Bezúspěšně. Bloudím v nastavení, nemohu najít nic, co by mi naznačilo personalizaci úvodní obrazovky, V sekci nastavení je tuna věcí k nastavení a já nevím, jestli přepisem jedné položky si nezmrvím celé účetnictví. Co by mi třeba udělal tento překlep? (místo zbytku je tam zbytu)

Hele, záLLohový doklad. Uvořím si tímto na svém ostrém účetnictví novou dokladovou řadu? 🙂 Omlouvám se čtenářům, ale zkoušet to nebudu.

V grafickém prostředí se orientuje opravdu suprově. Co nejde najít, na to slouží tlačítko vyhledávání. V nastavení je ihned viditelné.

U ostatních “modulů” už to tak snadné není. Třeba v sekci přijaté faktury:

Marně klikám na tlačítko typu název firmy v naději, že se zobrazí magický džín u kterého vyskočí lupa a já si napíšu název firmy, které jsem vystavoval doklad. Potřebuji hledat ve fakturách klíčové slovo “Connectica” a nakonec končím u CTRL+F a scrollování klitomyší.

Pokročilá filtrace také nepomáhá. Mačkám slzičku za Flexibee.

Možnost pžizpůsobit si sloupce taky není na první pohled viditelná, ale je tam a strašně chválím, protože je to uděláno super – tupě – intuitivně a tak to máme rádi. Navíc je tam vyhledávání! No pecka.

Zkouším filtraci v jiném modulu. Přeskakuji na adresy firem. Prahnu po tom, že napíšu počíteční název firmy a ono mi to vyhodí jako Google různé firmy….Zase nic. Za to nacházím mnohem snažší, jednodušší a rychlejší formu filtrace:

Pokud v jakémkoliv testovacím screenu není napsáno slovo hovno, není to dostatečný materiál k publikaci světu

Sekce banka

Zkouším párovat platbu

Vůbec nevím co s tím. Zavazí mi vpravo tužtička a duplikace. Proč bys sakra duplikoval doklad? Copak su Kellner? Potřebuju spárovat fakturu a začínám z toho růst do zeme. Pravé kliknutí myší nepomáhá,

Jak nahraju přílohu? Je někde tlačítko upload nebo prostě chybí?

Smazat tlačítko – to bych odstranil. Dyt to je tak aby si to někdo spletl překlikl se a problém je na světě a navíc je tak blízko a viditelné a lákavé

Párování probíhá dlouho a nevídím u toho průběh. Mám pocit, že se to seklo. (o 2 minuty později) Ano, fakt se to seklo.. A vůbec…Není ani možnost vybrat dle čeho chci párovat.

Mínusovej bod – nemožu si nastavit fotku 🙂

Závěr

S novým Flexibee jsem si hrál jen malou chvíli. Jak je vidět,je tam pár postřehů, které stojí za to posunout dále, ale věřím, že se to Flexibee povede. Snad jim můj rychlý pohled pomůže s tuningem, ať webové prostředí úspěšně jednoho dne nahradí tlustého klienta.