Tip na pět filmů

Sem tam se mě někdo zeptá, jestli bych mu nedal tip na dobrý film. Abych se již nemusel víckrát opakovat a rozepisovat, tak sem dám svá doporučení a tím je mohu i zpřístupnit druhým k užitku.

Vzhledem k tomu, že popisky o čem filmy jsou si můžete přečíst na csfd.cz kliknutím na jejich název, tak  zde  dodám pouze své osobní pocity, domněnky  a hodnocení z filmů.

5.     Samotáři

Můj opravdu oblíbený  film z českého prostředí. Je to velmi dobře zfilmovaný spletenec mezilidských vztahů,  ve kterém se každý za svůj život alespoň jednou shlédne.  Nejkladněji hodnotím Macháčkovu roli 🙂

Hlášky typu „lidi tady málo hulej“ nebo  „To je státní hymna ty vole“  jsou evergreenové hláška.

Užijte si píseň s nějakými hláškami a ukázkami:

 

 

4.     Butterfly effect 

Název Butterfly effect udávám záměrně, poněvadž jeho český ekvivalent dle mého úsudku hyzní pointu tohoto krásného filmu.

K filmu mě lákala především představa vidět kreativně ztvárněnou myšlenku z teorie chaosu. Myslím,  že tomu filmu se to povedlo moc dobře ztvárnit.  Tento film je záhodno vidět hlavně pro jeho samotnou myšlenku a pokud si přejete z něj mít opravdu požitek, tak nečtěte žádné spoilery a neptejte se, o čem film je.  Pointa filmu je totiž to nejlepší.

Další pokračování filmů Butterfly effect nedoporučuji. Je to opravdu ztráta času. Třeba Vás navnadí trailer pro shlédnutí:

 

 

3.     21 grams 

Název nešťastně asociuje k drogové problematice,  avšak za číslem 21 gramů se skrývá něco trošku jiného.  Dle měření dochází k tomu, že při úmrtí každého člověka se jeho hmotnost sníží přesně o 21 gramů. Ještě není vysvětleno, co by to mohlo být a proto se říká,  že 21 gramů váží duše. Na tomto je založena myšlenka celého filmu.

Celý film je psychologický spletenec mezilidských vztahů všech zúčastněných a není zapomínáno na faktor náhody. Celý film má záměrně trochu zmatené řazení scén, které v konečném důsledku vedou při sledování filmu ke známému “aha” efektu.

Na doplnění atmosféry doporučuji scénku:

 

 

2.      Wall street

Můj druhý nejoblíbenější film, který velmi rád doporučuji ostatním. Tento film v sobě nese neskutečnou inspiraci pro obchodního ducha a celý je situován do dění kolem roku 2008.

Je v něm perfektně ztvárněná podstata psychologie manipulace, nepochopitelnosti tržního prostředí a role náhody.

Musím se s Vámi podělit  o jednu z nejlepších scén z celého filmu, kterou prostě musíte shlédnout.  Začíná pateticky: “You are pretty much fucked”

Omluvte kvalitu videa a nadechněte atmosférou New Yorku právě teď:

 

 

1.      Mr. Nobody 

Tento film je vysloveně můj top nejoblíbenější film, který doporučuji každému. Viděl jsem jej víc jak 9 x a stále mě neomrzel. Zbožňuji nejen myšlenku filmu, ale i perfektní herecké výkony, kameru, střih, humorné scénky a emocionální momentky. Celý film je neuvěřitelný komplex milionu lidských myšlenek a životů. To vše je naňahňáno v jednom filmu a způsobuje to mix euforie nostalgie, humoru, štěstí, nechápavosti a údivu. Lepší film jsem zatím neshlédl. Až film shlédnete minimálně potřetí, tak Vám v hlavě udělá „cvak“ a pochopíte skrytou genialitu tohoto brilantního díla.

Jako třešničku na dortu doporučuji stáhnout soundtrack z filmu.

Na umělecky velmi kvalitně zpracovaný trailer se můžete podívat zde

Abyste se mohli zadívat,  tak Vám zde dávám prvních 12 minut tohoto uměleckého skvostu.

Enjoy the best!

 

 

 

PS na závěr: všechny filmy žhavě a zběsile doporučuji sledovat v originálním jazyce. Český dabing je sice snesitelný, ale filmy ztrácí na své oroginální hodnotě.

 

Jestli se Vám mé tipy líbí, dejte je sdílet světu!  😉