Společnost Hager působí dlouhodobě na trhu v oblasti elektroinstalací a je velmi známá. Před nějakou dobou na trh uvedla svoji novinku – Multimediální rozvodnice volta. Její cena je přibližně do 2000 korun. Její využití i aplikaci lze zacílit především u rodin a domácností, ale také jí lze použít ve firemním prostředí. K čemu takováto věc je? Občas se prostě hodí neřešit někde rack ale něco menšího, kam se umístí potřebné doplňkové komponenty. Většinou jsou to káble, wifina, přepěťové ochrany, anebo rozdvojky na TV/SAT po domácnosti.
Multimediální rozvodnice Volta, kterou jsem vyzkoušel byla s produktovým označením VU36NWB. Její instalace se nikterak neliší od odtatních rozvodnic od společnosti Hager. Takto nějak vypadá její finální výsledek. Je jednoduchá, minimalistická a elegantní.
Produktový list
s rozměry rozvodnice VU36NWB
Před samotnou instalací rozvaděče
je velmi vhodné si provést co nejpřesnější plán instalace, aby došlo k minimalizaci chyb v průběhu práce. Návrh je vhodné si alespoň 2x překontrolovat, jakmile jednou začnete, už je vcelku pakárna ad-hoc řešit spontánně změny.
U Hager multimediálního rozvaděče
je trošku oříšek je se sháněním modulů do této rozvodnice. Konkrétně doplňkový modul – patch panel pro umístění Keystone na cat5e se kupuje samostatně a instalace Keystone modulů je hrozně, ale hrozně kostrbatá. Netřeba zmiňovat, že dva Keystone vedle sebe v Hager patch panelu prostě nedáte. Některé části do rozvodnice se mi nepovedlo vůbec sehnat, například plastové krytky na uspořádání vedení kabeláže po stěnách nebo zakončení pro TV/SAT kabelů do Hager patch panelu.
Tahle se dá v rozvodnici zachytit WiFina
pokud se vám povede sehnat plastové packy, což se třeba mně nepovedlo 🙂 Prostě komponenty v katalogu jsou, ale buď je nejde sehnat v ČR a musí se objednat ze zahraničí, nebo existují jen v katalogu a čeká se, jaká bude reálná poptávka po komponentách.
S prostorem v rozvodnici
je potřeba si dostatečně pohrát a vymyslet kreativně, jak zachytit, některé prvky. V mém případě jsem uchycení prvků vyřešil na „hulváta“ úvazkama. Nakonec to byla nejsnažší cesta, jak si vše pochytat tam kde je potřeba a udržet prvky na jednom místě stabilně. a výsledek?