Proč nikdy nebudeš bohatý

Tento článek mi ležel v žaludku i konceptech více než dva roky. Je to sbírka vlastností, kterých jsem si všiml za posledních pár let u spousty lidí. A můžete hádat. Všichni ve svém životě mají něco společného –>v něčem selhali. Čtěte, ať nedopadnete jako oni.

 

1. Nemáš základ finančního vzdělání. Nikde tě to přece neučili.

Myslíš si, že hypotéka na barák je to nejlepší, protože po sobě zanecháš dům a nebudeš dávat peníze někomu na nájem. Ve skutečnosti je to úplně mimo, protože máš na 40 let uvázanou oprátku a budeš otrokem, který bude dělat cokoliv za peníze, abys udržel zbytečně velký dům co od prvního dne ztrácí na hodnotě, kterou tak poctivě buduješ.

2. Nechápeš aktivum a pasivum

Neumíš chápat rozdíl mezi aktivem a pasivem. Myslíš si, že aktivum je dům na tvé bydlení, auto na ježdění do práce nebo nadupanej telefon za 25 000 kč s dvěma jádry, který tak hrozně moc potřebuješ. Ve skutečnosti si ztracen v představách. Jsou to vše pasiva, která ti odsávají peníze z kapsy. Stačí jen otočit mincí, aby u nich byla aktiva.

3. Hledáš důvody, místo abys hledal způsoby

Vše je pro tebe problém. Každá nová věc je problém, změna je problém, práce, kde není 25 000 kč měsíčně je problém. Přitom vše jsou příležitosti, které tě dokážou zlepšit.

4. Žiješ od výplaty k výplatě

Nejsi schopen začít kumulovat kapitál a racionálně ho investovat, protože bys ho hned rozfrcal za zbytečnosti, které reálně nepotřebuješ.Nauč se hospodařit. Já vím, já vím. Ve škole se takové znalosti neučí. Chudoba i bohatství jsou jen stavy mysli. Tak začni myslet.

5. Chceš kvantitu místo kvality

Potřebuješ toho mít hodně. Potřebuješ MÍT. Pořádně se ožrat, (nejlépe zadarmo) pořádně se nažrat, dát si dvě porce za cenu jedné, koupit v akci dvě balení vajec za cenu jednoho a pak se chlubit, jak si “ušetřil”. Kam to vede? Do záporného cashflow za stejnou cenu.

6. Cpeš si do hlavy ty h***a z televize

Přijdeš unavej z práce a místo toho, aby ses vzdělával, tak si sedneš k televizi a necháš si tlačit do hlavy ty blbosti, telenovely, reklamy a filmy o chamtivých amerických pseudomilionářích v saku. To vše tě dráždí tvoje malé ego. Vnitřně hoříš závistí, ale neuděláš zase nic. Poslušně zklapneš pant, zítra vstáváš na 05:30 , abys mohl večer zase přijít vyštavenej a znuděnej. Nezapomeň si vydělat na tu svoji oprátku a vysvětlovat pořád dokola, jak je změna čehokoliv v tvém životě problém.

7. Nechápeš význam vzdělání a mylně chápeš význam vysoké školy.

Myslíš si, že vysoká je o inteligenci a uspěch/plat je měřen počty písmen před nebo za jménem. Ve skutečnosti je každá informace na vysoké zbytečná, pokud není použita/aplikovatelná pro druhé. Titul je jen stereotyp. Přežitek, ze kterého jen pár mentálně narušených usuzuje na volní/emocionální/charakterové vlastnosti CELÉ lidské bytosti.

8. Kritizuješ a posmíváš se druhým, aniž bys něco sám dokázal.

Ten dosaď si: slavný [:politik/podnikatel/hokejista::] jen [::hrabe/krade/nic nedělá::] a má miliony.
Pořád se posmíváš u svýho krýglu v hospodě, ale za 29 let budeš závidět, protože ses nikam neposunul a druzí tě překonali i ve tvé vlastní oblasti, kterou si studoval nebo ve které si pracoval.

9. Děláš od nevidím do nevidím za pár šušňů.

Místo, aby ses uskromnil ve svých nadbytečných potřebách a investoval více času do potřebného a užitečného vzdělání, tak makáš 10 – 14 hodin denně jen abys měl o pár korun víc a mohl si koupit nějakou dražší zbytečnost ve slevě, kterou za rok odhodíš, protože ztratí svoji hodnotu.

10. Posmíváš se těm, co selhali

Selhání je přece špatné. Chyby jsou špatné. Tak tě to cpali ve škole do hlavy. Máš za pět? Si NĚCO horšího než druzí. Dokonce ve všem. A proto máš škodolibou radost, že někdo se snažil a neuspěl, protože nechceš, aby byl lepší než ty. Ve skutečnosti je selhání to nejlepší, co tě může potkat v životě. Jedině tak zjistíš, co má ve tvém životě nějakou hodnotu a co nemá svoji reálnou hodnotu.

11. Nevíš, na koho se máš vy***t a z koho se máš po***t

Snažíš se zavděčit všem. Snažíš se být všem na pomoc, aniž by si to zasloužili. Máš strach říkat ne, protože nechceš druhé urazit, protože se s němi nechceš rozkmotřit. Z hluboka se teď nadechni, a jdi se vypořádat s těmi, co ve tvém životě nemají žádnou hodnotu. Uvědom si hodnotu svého času. Nauč se poznat, z koho se máš posrat a na koho se máš vysrat. Uvědom si, kdo si reálně TVOJI pozornost zaslouží.

Teď je ten pravý čas na změnu. Ne zítra, ani ne pozítří….Konec výmluv. Pravý čas je DNES. A začíná tvým stavem mysli.