Moderní životopis ke stáhnutí

 

Jistě si vzpomenete na můj nedávný příspěvek na téma Co bych ocenil v životopisech?

Nezahálel jsme a porozhlédl jsem se po něčem, co by mohlo být použito pro ostatní. Nalezl jsem jednu velmi pěknou šablonu, která by splňovala moje představy o tom, jak bych si přál, aby mi lidé zasílali CV.

Podívat se na ni můžete pod tímto odkazem CV na blog.

 

Dovolím si k šabloně malý komentář toho, co se mi na ní líbí a začnu stranou číslo 1.

První strana

  1. Je zde obsažená fotka, která mnoho napoví o sebeprezentaci člověka. V některých případech to může být selekční filtr, pokud je tam vložena nějaká opravdu retardovaná fotka alias Mr. Bean
  2. Jsou zde relevantní kontaktní informace hned v hlavičce a základní kontaktní informace, které jsou servírované velmi přehledně, rychle a jednodušše
  3. sekce o Radkovi je dobrá jako sebeprodejní. Pokud teto text zaujme, má to vyšší cenu  než zbytek CV.
  4. Doplňkové znalosti nezabírají příliš místa a jsou na jednom místě. Jsou spíš pro doplnění a většinou je vnímám jako “must be”. Řidičák B a AJ je něco zcela normálního dnes a proto si to nezaslouží víc než jeden řádek místa o písmu velikosti 10.
  5. Nyní to super. CV je rozdělen na dva sloupce – život pracovní a život školní. Neuvěřitelně mě vysíralo v CV hrát si na detektiva a hledat kdo kdy ukončil kterou činnost. Zde je to luxusně naservírované. Vidím jasně, kolik životního času bylo věnováno práci a kolik času bylo věnováno formálnímu vzdělání.  A co je nejdůležitější – Timeline tomu dodává perfektní časovou osu, tudíž hned podle puntíku je vidět od kdy do kdy člověk danou činnost dělal. Zcela intuitivně.

Dokázal bych si živě představit, jak se tento životopis stane zcela uniformní pro nějaké práce v budoucnu. Dnes bych očekával, že je tato šablona nezbytný základ pro tvorbu CV  pro lidi co pracují na FB, dělaj PPC, SEO nebo copywriting.